fbpx
Opri sa o múr
Predstavte si že staviate betónový oporný múr. 
Spravíte poriadny betónový základ, dáte na to betónové tvárnice, previažete železom a zalejete betónom. A máte silný oporný múr, ktorý ochráni vás a váš pozemok pred hlinou, ktorá by sa na vás zosypala..
 
A predstavte si, že ide niekto okolo a povie: „To je super, že si postavil takýto múr, ale keď chceš aby bol naozaj silný, tak ho namaľuj na modro, alebo na červeno, alebo daj na neho nejaký obklad.” A vy si poviete: “Si ty v poriadku? Veď toto je betónový múr a to stačí. To či ho natriem na modro, alebo na červeno, alebo na neho dám nejaký obklad, nemá žiaden význam. Je to predsa betónový múr.”  
 
Toto je jedna zo základných myšlienok listu, ktorý píše Pavol do Galácie. 
Pavol hovorí, že  že my sami sa nevieme z vlastných síl zachrániť, nedokážeme sami obstáť pred Bohom, ale Boh dal oporný múr – svojho Syna Ježiša Krista a o ten múr sa môžeme oprieť. On udrží ťarchu našich prestúpení, hriechov, sebectva a už sa nemusíme báť. 
 
Ak hovoríme, alebo konáme tak, že je ešte niečo treba, je to akoby sme sa vysmiali Bohu a povedali, že Ježiš je málo. Bože, nehnevaj sa, ale nespravil si dosť. Je to rúhanie sa Bohu. Pavol hovorí, že nech je prekliaty každý, kto chce pokryvyť krásne evanjelium o tom, že Ježiš pre našu záchranu stačí. 
 
V skutočnosti keď všetky náboženstvá, pohľady na svet, filozofie a prístupy k Bohu zredukujeme na to najzákladnejšie, zostanú nám len 2 základné prístupy k Bohu. 
  • Že my sa budeme snažiť a z vlastných síl v živote obstojíme alebo sa dostaneme k Bohu – to hovoria všetky náboženstvá a knihy a návody o „sebavylepšovaní“
  • Že my sa k Bohu z vlastných síl nikdy nedostaneme, ale dobrý Boh zostúpil dole, aby nás zachránil. To je dobrá správa. To je evanjelium. Toto je jediná cesta ako v živote obstáť. 
 
Otázka na premýšľanie: 
Je tvoje kresťanstvo viac radosť a vďaka smerom k Bohu, alebo snaha a práca? Viac sa tešíš a ďakuješ, alebo sa viac bojíš a prosíš? 
 
Tento blog je úryvkom z kázne: Múr, ktorý udrží všetko, ktorú si môžete prečítať, alebo vypočuť tu: https://chcemviac.com/audio/mur-ktory-udrzi-vsetko/
Zverejnené: 11. februára 2021

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed