fbpx
Tím Edward alebo tím Jacob?

 

Mladosť je plná ťažkých volieb. Tím Edward alebo tím Jacob? Je krajší Damon alebo Stefan? Ak upír cicia krv zvieratám, robí to z neho ovada? Dôležité rozhodnutia. Čo to je ale v porovnaní s rozhodnutím o tom, kto je pre mňa osobne Ježiš Kristus? Váha všetkých životných rozhodnutí v porovnaní s týmto je prd makový. Toto je najdôležitejšie rozhodnutie života. V evanjelickej cirkvi po absolvovaní konfirmačnej prípravy sme považovaní vo veku 14 rokov za dostatočne zrelých spraviť toto rozhodnutie. Aby sa zvýraznil tento moment, po vyznaní viery sme vyhlásení za dospelých členov cirkvi. To dá rozum, poviete si. Veď si schopný rozhodnúť o tom, že Ježiš Kristus je tvojím Pánom a pristúpiť k Večeri Pánovej.

Na konvente ale môžeš hlasovať až ako 18-ročný.

Čiže si to chcem ujasniť. Vo veku 14 rokov sú mladý muž alebo deva dostatočne zrelí na to, aby rozhodli o Pánovi svojho života, ale ešte nie dosť zrelí na to, aby rozhodli o zborovom pastierovi, presbyteroch a podobných zložitých rozhodnutiach, ktoré robí konvent?

Fascinujúce. 🙂

Plus určite tím Jacob. Nič v zlom, ale je divné vlámať sa k niekomu domov a sledovať, ako spí. Divné, nie romantické. 🙂

Ps: Negatíva posunutia veku, od ktorého sa môže hlasovať na konvente, sú podľa mňa zanedbateľné. Pozitíva jasného odkomunikovania dôležitosti konfirmácie – obrovské. Nesúhlasiť môžete na visnovsky.jozef@gmail.com 🙂

Zverejnené: 6. decembra 2011

Súvisiace články

Dodo Višňovský

bloger, chcemviac editor, prekladateľ, externista
Má zmysel pre humor, cit pre písanie, obrovské množstvo kreatívnych nápadov a je už teraz pripravený na „zombie apokalypsu“. Snaží sa fungovať veľmi efektívne a pomaly na všetko má svoju teóriu (Šunková, topánková, …). Chce urobiť pre Pána niečo naozaj veľké. Momentálne s nami spolupracuje externe, má pod palcom chcemviac a rozbehol spolu s manželkou projekt @tvoritalubit.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed