fbpx
Vianočné mýty – kvíz
Koľko toho vieš o Vianociach?
 
Naša kultúra ovplyvnila naše chápanie príbehu Ježišovho narodenia. Kvôli tomu vzniklo veľa nepochopení a deformácii. Tento kvíz nám objasní rozdiel medzi pôvodným biblickým príbehom a neskoršími dodatkami.
 
Kvíz si môžete zahrať cez kahoot na tomto odkaze.
 

Kvíz si môžete zahrať ako rodina, dokonca aj na diaľku. Doporučujem, aby ste hrali cez online aplikáciu – otázky sa budú zobrazovať na monitore a odpovede budete zadávať cez mobil (smartfón). Aby ste mohli hrať, potrebujete pripojenie na internet. Ak nepoznáš kahoot, prečítaj si inštrukcie nižšie. 

Ako hrať?

Kliknite na odkaz vyššie, následne kliknite na „play as a guest“ (zelené tlačidlo vpravo hore). Potom kliknite na možnosť „classic“ (zelené tlačidlo). Chvíľu počkáte, kým sa vygeneruje PIN (začne hrať hudba). Cez tento PIN sa účastníci dostanú do hry, aby mohli zadávať odpovede na smartfónoch. Ideálne hranie je tak, že účastníci vidia otázky na monitore počítača a odpovede zadávajú cez smartfón. Dá sa hrať aj na jednom zariadení, ale je to náročnejšie na preklikávanie medzi otázkami a odpoveďami. Ideálne, ak viete zdieľať obrazovku s otázkami napr. na TV, alebo premietnuť cez projektor, alebo monitor je umiestnený tak, že všetci naň dobre vidia. Ak hráte s niekým iným online, tak je možné obrazovku s otázkami zdieľať s ostatnými účastníkmi cez vhodnú aplikáciu (napr. zoom). 

Účastníci sa zapoja do hry tak, že na smartfóne idú na webstránku kahoot.it (alebo si stiahnu priamo aplikáciu kahoot, ale to nie je nutné) a zadajú PIN, ktorý sa ukáže po vygenerovaní hry na hlavnej obrazovke, kde sa budú zobrazovať potom aj otázky. Každý účastník si zvolí svoje meno (prezývku, nick). 

Sú dva typy otázok – výber zo 4 možností alebo z 2 možností – pravda (true) / nepravda (false). Odpovede sa zadávajú na smartfóne ťuknutím na príslušný symbol (farba/tvar). Poradie určuje nielen správnosť odpovede, ale aj čas, v ktorom je správna odpoveď zadaná. Prvá otázka je skúšobná, nebodovaná. 

Hranie hry trvá cca do 30 minút. Kvíz obsahuje 20 otázok. Na odpoveď máte 10 alebo 20 sekúnd. Po skončení sa ukáže vyhodnotenie. 
 
Obrázky pri jednotlivých otázkach sú len ilustračné. Nepovažujte ich za nápovedu.
 
Sú dva typy odpovedí – výber zo 4 možností alebo z 2 možností – pravda (true) / nepravda (false).
 
Dúfam, že sa dobre zabavíte a aj niečo nové naučíte. 
 
 
V prípade problémov ma skúste kontaktovať na ondrej@evs.sk
 
Predpokladám (som si istý), že pri niektorých odpovediach budete riadne prekvapení, prečo vaša odpoveď nie je uznaná ako správna. Je to preto, že skutočne nie je správna :-). Správne odpovede nájdeš na tomto odkaze.
 
 
Zverejnené: 22. decembra 2020

Súvisiace články

Ondrej Kolárovský

komunikátor, riaditeľ thinktank EVS
Pochádza z Bratislavy-Rače. Študoval teológiu na EBFUK v Bratislave, jeden semester aj na LTSP v USA. Pôsobil ako učiteľ, neskôr aj ako duchovný správca na ev. gymnáziu. Stál pri vzniku cirkevného zboru Košice – Terasa, cirkevnej škôlky, sociálno – misijného projektu Deti Afriky. Je šťastne ženatý a má 4 deti. Rád premýšľa o viere, živote a spoločnosti.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed

Idea-list.sk

Loading RSS Feed