fbpx
Konferencia VBH

 

Minulý víkend som bol na konferencii VBH. Okrem toho, že som slúžil prednáškami, mi tam bolo dobre. 

Zišla sa tam príjemná skupina mladých ľudí, ktorí sa stretávajú na skupinkách na vysokých školách a tiež absolventi, pre ktorých VBH veľa znamená.

Moje postrehy z konferencie:

1. Cieľom študentov nie je len to, že sa budú stretávať a rásť, ale chcú pozývať k nasledovaniu Krista svojich spolužiakov a kolegov. Vnímam to tak, že majú budúcnosť. Lebo keď je cirkev zameraná len na seba – chradne.

2. Keď sa o niečom diskutovalo, diskusie boli vecné a priateľské aj keď boli rôzne názory. Išlo o hľadanie odpovedí, nie o sebapresadenie sa. Takto sa rozprávajú bratia a sestry. Nikto nikoho neurážal.

3. Konferencia nebola o super svetlách a skvelej hudobnej produkcii, ale skôr o slove, vzájomnom priateľstve a zdieľaní sa. Rozprávať sa navzájom a zdieľať sa, mi príde podstatnejšie ako skákať na koncerte. (Ešte som na koncerte neskákal, takže možno sa mýlim. Aj by som to chcel zažiť, ale nechodím na koncerty a obávam sa že v mojom veku už budem vyzerať divne. Takže skákanie si nechávam na nebo.)

4. Keď ste na izbe s niekým s kým ste ešte na izbe nikdy neboli, majte vo výbave štuple do uší. Ja som mal, tak som spal 🙂 (Pozdravujem Petra Synaka. Svojim chrápaním sa snažil statočne, ale štuple ma nezradili.)

5. Keď sa posúva čas, pre niektorých to znamená, že budú dlhšie spať, pre iných, že budú dlhšie hore.

6. Ale keďže sú to inteligentní ľudia, vedia, že dlhá cesta vlakom, deficit spánku vyrieši.

7. Ak máte niekedy strach či sa na nejaký výlet, alebo konferenciu pridať, alebo nie, neriešte to. Jednoducho sa pridajte. Určite získate viac, než stratíte. Byť spolu s ďalšíme kresťanmi je lepšie než sedieť sám doma.

Viac o VBH sa dozviete na www.vbh.sk

 

vbh2

vbh6

vbh4

vbh3

vbh5

 

Zverejnené: 6. novembra 2012

Súvisiace články

Slavomír Slávik

riaditeľ, komunikátor, bloger
Má za sebou TU Zvolen, EBF UK, Média a komunikácia Nórsko. Manžel, otec, kazateľ, manažér, komunikátor. Nerád sa háda, rád počúva iných. Túži po tom, aby Boží príbeh inšpiroval stále nových ľudí.

Posledné blogy

Chcemviac články

Loading RSS Feed